Na czym polega terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową należy do nowoczesnych metod leczenia i ma szerokie zastosowanie. Początkowo służyła do leczenia kamienicy nerkowej, podczas obserwacji wpływu fali uderzeniowej na organizm ludzki zauważono, że doskonale działa na układ mięśniowo-szkieletowy. Obecnie zabiegi falami uderzeniowymi są polecane osobom po przeszłych urazach w celu rekonwalescencji. Oprócz tego terapia falami uderzeniowymi doskonale odnajduje się w medycynie sportowej.

W Warszawie znajduje się gabinet przeprowadzający terapię falami uderzeniowymi przy ulicy Twardowskiej 3. Gabinet posługuje się specjalistycznym sprzętem, który umożliwia właściwe przeprowadzenie zabiegów. Więcej informacji odnośnie terapii można znaleźć pod słowami ,, fala uderzeniowa Warszawa” lub po prostu skorzystać ze strony internetowej fala-uderzeniowa.warszawa.pl .

Na czym polega terapia falami uderzeniowymi?

Terapia falą uderzeniową pozwala uwolnić się od chronicznego bólu ściśle związanego z układem ruchowym człowieka. Podczas zabiegów leczy się chore tkanki miękkie za pomocą fali akustycznej o ukierunkowanej energii. Wykwalifikowany specjalista (fizjoterapeuta) przykłada głowicę urządzenia w miejsce bólu, wytwarzana energia wnika głęboko do organizmu. Dochodzi do mięśni i ścięgien przyspieszając regeneracje oraz metabolizm tkanek. Dodatkowo pobudza krążenie krwi, zwiększa produkcję kolagenu oraz rozpuszcza zwapniałe fibroblasty. Podczas terapii mięśnie zostają bardziej rozluźnione, a dzięki temu tkanki chore szybciej się regenerują. Dodatkowo zabieg działają relaksacyjnie i odprężająco.

Dla kogo polecane są terapie falami uderzeniowymi?

Zabiegi falami uderzeniowymi są bardzo pomocne w przywróceniu zdrowego stanu w układzie mięśniowo-szkieletowym, terapia jest polecana osobom z takimi dolegliwościami jak:

 • pięta Haglunda
 • ostrogra piętowa dolna i górna
 • zapalenie ścięgien Achillesa lub rozcięgna podeszwowego
 • łokieć tenisisty i łokieć golfisty
 • kolano skoczka i biegacza – więcej informacji
 • zapalenie kaletki podbarkowej oraz krętarza większego
 • ból kręgosłupa szyjnego
 • zwapnienia występujące w stawach
 • stany pourazowe
 • cieśń nadgarstka

Według badań terapia falami uderzeniowymi pomaga w 85 % przywrócić sprawność przy schorzeniach typu:

 • ostroga piętowa – więcej
 • łokieć tenisisty i golfisty
 • zapalenie ścięgien Achillesa

Skuteczność leczenia za pomocą fali uderzeniowej wynosi zazwyczaj około 80-85% przypadków. To bardzo dobry wynik, który potwierdza, że większość pacjentów odniosła pełny efekt. Większość osób całkowicie pozbyła się stanu zapalnego i uciążliwego bólu. Dodatkowo wszystkie osoby wykazują brak nawrotów choroby przez około 12 miesięcy.

Osoby zmagające się którymś z powyższych schorzeń powinny skorzystać z terapii falami uderzeniowymi. Warto pamiętać, że zabiegi są również skuteczne przy innych dolegliwościach. Dlatego też można zwrócić się do gabinetu przeprowadzającego zabiegi falami uderzeniowymi w Warszawie na ulicy Twardowskiej 3 i skonsultować swoją dolegliwość.

Jakie osoby nie powinny korzystać z zabiegów falami uderzeniowymi?

Terapia falami uderzeniowymi należy do nieinwazyjnych metod leczenia, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Kobiety w ciąży nie powinny korzystać z terapii, ponieważ może mieć to wpływ na zdrowie dziecka. Nie poleca się wykonywania zabiegów u osób będących w trakcie trwania choroby nowotworowej, mających problemy z krzepliwością krwi, posiadające wszczepiony rozrusznik serca. Osoby mające ostre stany zapalne lub przechodzące infekcje z gorączką, także powinny przeczekać ten okres i skorzystać z zbiegów falami uderzeniowymi, gdy będą już całkowicie zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *