Jak działa koloidalne srebro?

Większość sklepów z artykułami medycznymi i aptekami posiada kilka marek srebra koloidalnego i oczywiście można znaleźć wiele informacji na temat  korzyści srebra w Internecie. Niestety, informacje tam są mylące, jak wiele źródeł ma sprzeczne opinie.

Jak działa koloidalne srebro?

Według raportu Richarda Daviesa i Samuela Etrisa z The Silver Institute w 1996 roku istnieją trzy podstawowe sposoby, aby srebro koloidalne mogło pomóc w uzdrowieniu ciała:

  • Utlenianie katalityczne: Srebro utrzymuje się na cząsteczkach tlenu, który łatwo reaguje z grupami siarczkowymi (H), otaczającymi bakterie i wirusy. Z kolei pomaga to zablokować proces komórkowy zachowujący życie, znany, jako oddychanie komórkowe, które określa się, jako „zespół reakcji metabolicznych i procesów zachodzących w komórkach organizmów w celu przekształcenia energii biochemicznej z substancji odżywczych w adenozynotrifosforan (ATP) a następnie zwolnić odpady”.
  • Reakcja z bakteryjnymi komórkami błonowymi: jony srebra mogą bezpośrednio wiązać się z błonami bakteryjnymi i powodować takie same działanie blokujące oddychanie.
  • Wiązanie z DNA: Wykazano DNA bakterii, wykryto do 12% srebra w pałeczce ropy błękitnej. Według jednego źródła: „Choć nie jest jasne, w jaki sposób srebro wiąże się z DNA bez niszczenia wiązań wodorowych łączących siatkę, niemniej uniemożliwia jej rozwijanie, niezbędne jest etap replikacji komórkowej”.

5 najlepszych świadczeń koloidalnych srebra

1. Antybakteryjny

Po pierwsze, zdolność koloidalnego srebra do kontrolowania antybiotyków na bakteria odporna na antybiotyki jest zadziwiająca. Srebro koloidalne, w przeciwieństwie do nowoczesnego odpowiednika antybiotyku na receptę, po prostu nie powoduje oporu lub odporności w organizmach, które są przez niezabijane.

2. Odżywianie / Odżywianie skóry

Robert O. Becker, MD, mówi, że koloidalne srebro stymuluje gojenie się skóry i innych miękkich tkanek. (. Szczególnie zaleca się rozważenie niektórych preparatów srebra koloidalnego do miejscowego stosowania w leczeniu oparzeń, grzybicy, zapalenia przyzębia i innych stanów.

3. Infekcja oczu / ucha

Zapalenie spojówek jest zapaleniem błony śluzowej, która pokrywa gałkę oczną i powiekę, a przede wszystkim jest to zakażenie bakteryjne lub wirusowe. Srebro koloidalne może być użyte do szybkiego działania przeciwko temu wysoce zakaźnemu wirusowi i bakteriom.

4. Antywirusowe

Koloidalne korzyści srebra mogą być doświadczane, jako anty-wirusowe dla HIV / AIDS, zapalenia płuc, opryszczki, półpasiec i brodawek. Srebro koloidalne, jako jeden z naturalnych środków zaradczych, aby szybko zatrzymać wirusy.

5. Zapobieganie zapaleniu

Koloidalne srebro jest również fantastycznym środkiem przeciwzapalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *