Eko Architektura – lider na rynku drewnianych domków letniskowych

Domki letniskowe zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Polacy coraz chętniej decydują się na spędzanie wolnego czasu w ojczyźnie. W związku z tym rośnie popyt na domki letniskowe położone w atrakcyjnych zakątkach Polski.  Przemysław Balcewicz dyrektor Eko Architektury zgodził się na udzielenie odpowiedzi na kilka najczęściej powtarzających się pytań pośród naszych czytelników,  a dotyczących domków letniskowych.

Wasze domki letniskowe wykonywane są z drewna. Czy drewno jest dobrym materiałem służącym do budowy domków, których zadaniem jest wieloletni okres przydatności?

Eko Architektura do budowy domków letniskowych wykorzystuje drewno pochodzące z drzew iglastych. Tylko takie drewno gwarantuje długotrwałe użytkowanie drewnianych konstrukcji. Najwyższej klasy materiał, którym jest drewno sosnowe oraz pochodzące z północnego regionu drewno jodłowe, w połączeniu z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w procesie przygotowania drewna zapewniają w pełni bezpieczny oraz ekologiczny produkt, jakim są domki letniskowe. Do budowy naszych domków wykorzystujemy drewno o wilgotności 14 – 18%. Specjaliści czuwający nad projektem dbają, aby do drewnianych elementów dochodziło powietrze oraz by były dobrze wietrzone. Drewniane elementy montowane są w taki sposób, aby dobrze ściekała po nich woda. Dodatkowo zaimpregnowane i pomalowane będą nam służyć przez wiele lat.

Co sprawia, iż domki letniskowe wykonane z drewna cieszą się dużą popularnością?

Domki letniskowe wykonywane przez naszą firmę to produkty w pełni ekologiczne. W ostatnich latach zauważalny stał się zwrot ku naturze. Korzystne właściwości drewna znane są od dawna. Pozostała w drewnie żywica zawiera olejki eteryczne, które pozytywnie oddziałują na nasze drogi oddechowe. Oprócz tego drewno jest produktem nie wywołującym alergii. Dzięki temu znakomicie sprawdzi się pośród osób dotkniętych tym schorzeniem. Co więcej udowodniono, iż neutralny kolor drewna działa uspokajająco na nasz układ nerwowy, przez co ułatwia odpoczywanie. Drewniane domki utrzymują stały poziom wilgoci w powietrzu. Gdy w pomieszczeniach jest zbyt wilgotno, jej nadmiar jest wchłaniany przez materiał, natomiast w przypadku suchego powietrza, drewno uwalnia wilgoć. Kolejną cechą, która wpływa na popularność naszych domków letniskowych jest elektrostatyczność. W drewnianych domkach nie unosi się kurz. Do ogrzania domków wyprodukowanych z drewna wykorzystuje się znacznie mniej energii, co wiąże się z oszczędnością pieniędzy.

Czy można wykonać domki według własnego projektu?

Nasza firma posiada duży wybór gotowych domków letniskowych. Oczywiście, istnieje możliwość wykonania indywidualnego zamówienia. W takim wypadku należy liczyć się z wydłużonym czasem realizacji zamówienia. Indywidualne projekty stanowią wyzwanie bez względu na branże. Niemniej jednak, nasza firma chętnie pomoże Państwu w realizacji marzeń. Ponadto nasza firma tworzy również:

  • garaże,
  • altanki,
  • drewniane domy,

W jaki sposób budowane są wspomniane już domki letniskowe?

Budowa każdego z naszych domków rozpoczyna się od stworzenia projektu. Nad pracami czuwają doświadczeni architekci, którzy doskonale znają specyfikę konstrukcji drewnianych domków letniskowych. To dzięki nim udało się połączyć nowoczesny design oraz funkcjonalność. Naturalne materiały wykorzystane do budowy naszych domków letniskowych, pozyskiwane są z najlepszych gatunków drzew rosnących w naszym kraju. Dzięki szczegółowej instrukcji nasze konstrukcje są łatwe w montażu. Po dostarczeniu wszystkich elementów, zalecamy, aby jak najszybciej zamontować domek. Uczulam, iż nie mając możliwości szybkiego złożenia konstrukcji, drewno należy chronić przed promieniami słońca oraz deszczem. Drewno to materiał budowlany, a zatem podatny jest na wpływ czynników zewnętrznych.  Z tego względu możliwe są w nim pęknięcia, które jednak nie wpływają na jakość konstrukcji.

Na zakończenie dodam, iż produkowane przez nas drewniane domki letniskowe zyskały popularność również u naszych sąsiadów, którzy cenią sobie profesjonalizm i rzetelność. Eko Architekture to dynamicznie rozwijająca się firma, która z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *