Jakie fotografie ślubne mają najlepsze wzięcie?

Wiadomo już, że profesjonalny fotograf ślubny potrafi przygotować weselne zdjęcia w najróżniejszym klimacie. Im większa jest jego wszechstronność – tym więcej zainteresowanych par zapuka do jego drzwi. Zmieniające się ciągle trendy, które nie omijają także takich zjawisk jak fotografia ślubna, pozwalają myśleć, że wiele jeszcze przed nami do odkrycia. Młode Pary najczęściej decydują się na rozwiązania w postaci zdjęć:

  • kolorowych z wysokim poziomem intensywności koloru
  • kolorowych z delikatnym wygaszeniem koloru
  • czarno – białych, w stylu retro
  • czarno – białych z efektem „starej fotografii”
  • w odcieniach sepii, o różnym natężeniu koloru

Fotografie stylizowane zawsze cieszyły się powodzeniem, a możliwości, jakie dają programy graficzne, pozwalają na naprawdę wielką dowolność, jeśli chodzi o próby efektów aranżacyjnych w fotografii. To nie sztuka zrobić zdjęcie ślubne, które trafi na dno szuflady. Sztuką jest tak zrobić zdjęcie, aby Para Młoda oraz wszyscy zaproszeni goście chcieli się nim chwalić przed wszystkimi, kogo tylko spotkają na swojej drodze.

Aranżacyjna wygoda mile widziana

Do studyjnego fotografa ślubnego należy obowiązek zorganizowania przestrzeni, by fotografowana para mogła się czuć dobrze oraz komfortowo. W chwili stawania za obiektywem warto, by fotograf rzucił jakiś delikatny żart, dla rozluźnienia atmosfery. Studia fotograficzne do przygotowywania zdjęć Par Młodych powinny być przestrzenne. W końcu fotografuje się od dwóch do czterech osób, bo przecież trzeba wziąć pod uwagę także świadków.

Pięknie i dostojnie, czyli tak, jak się należy

Bardzo ważne, by wybrany do pracy fotograf potrafił uchwycić w swoich pracach całe piękno, jakie posiadają delikatne suknie ślubne. Niektórzy nie mają zbyt dużych umiejętności i dlatego potem suknie wyglądają na fotkach jak szare bezy. Na szczęście wiele niedociągnięć można podrasować programami komputerowymi. Dają one wrażenie jeszcze bardziej intensywnych kolorów i wyrazistych kształtów. Czasem nawet zgrabnie wyposażony i ciekawie zaprojektowany pod kątem architektury salon ślubny może służyć za wystrój sesji. Wystarczy dogadać się z właścicielką takiego salonu, która z pewnością wykaże się dużą otwartością oraz życzliwością w stosunku do Pary Młodej, szukającej niebanalnego miejsca na sesję. Zdjęcia ślubne powinny być przemyślane, bo tego rodzaju pamiątki zostają z nami już na całe życie. Miło jest oglądać je po latach i stwierdzić, że było się nie tylko młodą, ale i piękną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *