Hamujące apetyt tabletki na odchudzanie – jak działają?

Z dnia na dzień wydaje się, że liczba osób cierpiących na otyłość wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Czy to wszystko spowodowane jest problemami ze zdrowiem? Jak pokazują badania, tylko 2% populacji borykających się z dodatkowymi kilogramami to osoby przewlekle chore, co oznacza, że w 98% przypadkach można wrócić do prawidłowej wagi. Ale czy da się to zrobić szybko i bez wysiłku?

Działanie tabletek na organizm

Właśnie taki szybki efekt i pokonanie otyłości obiecują producenci tabletek na odchudzanie hamujących apetyt. Nic więc dziwnego, że co raz więcej osób sięga po te magiczne specyfiki i liczy na szybkie, zadowalające rezultaty. A co tak naprawdę robią z organizmem tabletki odchudzające?

Przestaniesz chcieć jeść!

Taka wizja oczywiście nie jest tak zachęcająca jak jedzenie wszystkiego, co będzie pod ręką i tracenie przy tym wagi, ale również i ona ma masę zwolenników. Te osoby często zdają sobie sprawę z tego, że objadanie się jest ściśle związane z przybieraniem na wadze, ale nadal żyją trochę w świecie fantazji. Dlatego też są gotowi płacić ogromne kwoty tylko po to, żeby nie chcieć jeść w ogóle. A jak wiadomo – samo niejedzenie nie sprawi, że zaczniemy chudnąć. Oczywiście, w zdrowy sposób, bez efektu jojo.

Brak apetytu – same plusy?

  • To bezsprzecznie najlepszy wariant dla ludzi, którzy nie mają silnej woli. Nie muszą cierpieć, kiedy widzą pączka i tęsknić za fast foodem z pobliskiego bistro. Tabletki sprawiają, że po prostu nie odczuwasz głodu.
  • Możesz jeść tylko takie porcje, jakie sobie przygotujesz. Dzięki temu zachowasz odpowiednią kaloryczność posiłków bez uczucia ssania w żołądku, które czasem pojawia się w pierwszych dniach zmiany sposobu odżywiania, np. przejścia ze 3000 kcal na dietę 1500 kcal.

Czy jednak wszystko jest takie kolorowe? Umiejętność rozpoznawania głodu jest jedną z podstawowych, dzięki którym nie doprowadzisz do wygłodzenia organizmu. To tak samo jak z oddychaniem. Więc czy nie byłoby to dziwne, gdyby dało się korzystać z tabletek hamujących apetyt bez jakiegokolwiek wpływu na zdrowie?

Tabletka w twoim organizmie

Tabletki odchudzające w różny sposób wpływają na twój organizm. Te hamujące apetyt najczęściej działają następująco:

  • Niektóre z nich zamrażają żołądek. Jak to się dzieje? Posiadają w swoim składzie związki, które blokują przyjmowanie jakiejkolwiek żywności. Gdyby przedzielić taką tabletkę na pół i wysypać jej zawartość do ust, to język po chwili by zdrętwiał – tak jak po wizycie u stomatologa, kiedy zabieg wymaga narkozy. Dokładnie to samo dzieje się z żołądkiem.
  • Wytwarzają endorfiny i serotoninę, które sprawiają, że człowiek czuje się jakby był w euforii. A w takim stanie rzeczywiście nikt nie zastawia się nad jedzeniem, prawda? Po co zagłuszać smutki czy sięgać po ciastko do herbaty, kiedy wszystko wokół jest takie fantastyczne? Tak właśnie działają klasyczne narkotyki…
  • Uzależniają, a przy tym powodują różne problemy, zwiększają stres, mogą skutkować pojawieniem się depresji i wpływają na destabilizację systemu nerwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *