Ile kosztuje wybielanie zębów?

Białe, zdrowe, piękne zęby to marzenie każdej osoby, niezależnie od płci oraz wieku. Niewiele osób może się takimi poszczycić w darze od Matki Natury. Niezwykle ważnym aspektem jest odpowiednia pielęgnacja. Dzięki niej, osoby mniej obdarowane przez naturę mogą również cieszyć się przepięknymi zębami. Jedną z takich metod jest wybielanie zębów, ostatnio coraz chętniej wybierana na konsumenckim rynku.

Czym jest wybielanie zębów?

Wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że wybielanie osłabia strukturę zęba. Jest to nieprawda. Wybielanie zębów jest w zupełności bezpiecznym zabiegiem, nieszkodliwym dla szkliwa naszych zębów. Jest jednak pewien warunek: zabieg musi zostać przeprowadzony prawidłowo, zgodnie z zaleceniami stomatologa. Możliwa jest jednak pewna nadwrażliwość zębów na pokarmy ciepłe oraz zimne. Taki efekt powinien ustąpić po paru godzinach. W przeciwnym razie z pomocą przyjdą nam przeróżne specyfiki.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, w jakim gabinecie zdecydujemy się przeprowadzić zabieg, w jakim mieście a także, i co chyba najważniejsze, jaką metodą. Na rynku mamy kilka możliwości upiększenia i poprawienia kolorytu naszych zębów. Najpopularniejsze są dwie:

  • Metoda nakładkowa
  • Wybielanie z użyciem lampy

Z czego tańszą opcją jest metoda nakładkowa. Na plus tej metody możemy zaliczyć fakt, że pacjent jest w stanie samodzielnie przeprowadzić ją w domu. Jeżeli myślimy o tym sposobie, to powinnyśmy zaplanować zaledwie dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nakładę nosi się przez kilkanaście godzin w dzień lub w nocy, przez okres dwóch tygodni. Koszt takiego wybielania to wydatek rzędu 600 – 800 złotych.

Metoda wybielania z użyciem lampy to przynajmniej cztery wizyty w gabinecie, które należy rozplanować w odpowiednich odstępach czasowych, mniej więcej siedmiu dni. Wówczas koszt takiego wyboru to około 2 tysiące złotych.

Jeżeli posiadamy zęby martwe lub z wieloma przebarwieniami, warto rozważyć zamiast wybielania założenie koron porcelanowych albo licówek.

Najtańszą opcją jest skorzystanie z szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku, takich jak żele z nakładkami, pasty, czy nawet paski nasączane substancjami. Ich koszt jest nieporównywalnie tańszy, ale i efekt współmierny do włożonych kosztów. Mogą one jedynie dogłębnie usunąć kamień nazębny, nie rozjaśnią jednak koloru kości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *