Przydatna ławeczka do ćwiczeń

W czasach kiedy domowa siłownia nie jest już niczym wyjątkowym, wiele osób szuka nie tylko najmodniejszych, ale przede wszystkim jak najbardziej praktycznych sprzętów do ćwiczeń. Nie każdy może sobie pozwolić na stworzenie dużej, pełnej różnych przyrządów siłowni. Często nie ma się na to zwyczajnie miejsca. W takiej sytuacji najlepiej ograniczyć się do podstawowych, ale też dających sporo możliwości modeli. Wśród nich znajdują się ławki do ćwiczeń. Dobrze znane z profesjonalnych siłowni, są chętnie wybierane także jako urozmaicenie domowego treningu.

Jak wybrać ławkę do ćwiczeń

Wybór ławki do ćwiczeń nie jest wcale taki prosty, ponieważ na rynku znaleźć można obecnie wiele różnych modeli. Zasadniczo dzielą się one na:

  • ławki proste,
  • ławki skośne.

Ławki do ćwiczeń proste

Jak sama nazwa wskazuje, mają nieskomplikowaną budowę i umożliwiają wykonanie podstawowych ćwiczeń. Pozbawione są dodatkowych elementów, takich jak modlitewnik, linki czy hantle. Nie można ich regulować, są za to tanie i łatwe w montażu. Na początek przygody z ćwiczeniami siłowymi oraz do okazjonalnego treningu taki model na pewno wystarczy. Warto rozważyć taki zakup chociażby po to, by stosunkowo niewielkim kosztem przekonać się, czy rzeczywiście taka forma aktywności jest tym, czego się szuka.

Ławki do ćwiczeń skośne

Niektóre z nich można regulować, dzięki czemu zmieniają swoje położenie względem podłoża. Takie modele kosztują nieco więcej, ale dają też sporo możliwości w zakresie urozmaicania treningu. Skośne ławki do ćwiczeń są bardzo wskazane osobom chcącym pracować nad mięśniami brzucha. Możliwość ich regulowania pozwala urozmaicać trening, co z kolei często przekłada się na jego kontynuację. Jest ciekawiej, a przez to aktywność zostaje utrzymana dłużej. To natomiast powinien być nadrzędny cel każdego ćwiczącego.

Dodatki do ławki

O ile sama ławeczka do ćwiczeń umożliwia wykonywanie zaledwie podstawowych ćwiczeń, to uzupełnienie jej chociażby kilkoma dodatkami daje o wiele więcej możliwości. Najczęściej są to sztangi, hantle, specjalne linki  czy tak zwany modlitewnik. Im więcej takich dodatków, tym trening może być bardziej wszechstronny. Pracuje się wówczas nie nad wybranymi częściami ciała, ale nad wszystkimi partami mięśniowymi. Trzeba jednak mieć na uwadze, że takie urozmaicone ławki do ćwiczeń zajmują więcej miejsca. Są także droższe, przez co tego rodzaju wydatek warto dokładnie przemyśleć. Jeżeli nie jest się do końca przekonanym, że takie ćwiczenia rzeczywiście chce się wykonywać, rozsądnie będzie odwiedzić co najmniej kilka razy pobliską siłownię. I przekonać się w praktyce, że ławeczka do ćwiczeń faktycznie jest przydatna w budowaniu formy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *