Rodzaje kolczyków ślubnych

   Każda panna młoda, chciałaby wyglądać pięknie oraz wyjątkowo w tym ważnym dniu, jakim jest ślub. Uwieńczeniem całego wizerunku są z pewnością ślubne kolczyki. Obecnie jest bardzo duży wybór tych wyjątkowych ozdób, dlatego każda panna młoda z pewnością wybierze dla siebie odpowiedni wariant. Jak powinno się dobrać kolczyki ślubne, aby wyglądały one zjawiskowo? Warto wiedzieć, iż kolczyki te, mogą być dobierane pod kątem kształtu twarzy. Można wybrać kolczyki o różnej długości, szerokości oraz kształcie. Wyróżniane są następujące rodzaje kolczyków ślubnych:

  • kolczyki na ślub z zapięciem typu sztyft,
  • kolczyki na ślub z zapięciem angielskim,
  • ślubne kolczyki typu wkrętki,
  • ślubne kolczyki typu klipsy,
  • ślubne kolczyki typu wiszącego,
  • ślubne kolczyki typu krótkiego,
  • ślubne kolczyki w kształcie kwiatów.

Z czego wykonane są kolczyki ślubne?

            Zazwyczaj kolczyki ślubne wykończone są prawdziwym srebrem. Taki wariant jest najbardziej uniwersalny i pasuje on do każdej stylizacji. Kolczyki ślubne, bardzo często zdobione są również pięknymi kamieniami. Dodaje to z pewnością kolczykom klasy oraz elegancji. Ręcznie wykonane, unikatowe srebrne kolczyki ślubne z naturalnymi kamieniami prezentują się niezwykle wspaniale. Kolczyki ślubne mogą posiadać dodatki bursztynu lub kryształów górskich. Tego typu kolczyki ślubne są bardzo modne w tym sezonie. Z pewnością, warto zainwestować w kolczyki ślubne wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dodatki do kolczyków ślubnych mogą być wykonane we wszystkich kolorach. Posiadają one domieszki odcieni czerwieni, błękitu, złota, różu, fioletu oraz granatu.

       Zapięcia kolczyków ślubnych

            Kolczyki ślubne mogą posiadać różne zapięcia. Bardzo popularnym rodzajem, jest zapięcie w stylu angielskim. Charakteryzuje się ono tym, iż posiada specjalny zatrzask. Kolczyki ślubne w stylu angielskim są jednymi z najdroższych oraz najlepszych rodzajów zapięć. Zapięcie angielskie jest połączeniem klasycznego bigla oraz sztyftu. Z całą pewnością, kolczyki te, są wygodne oraz komfortowe w noszeniu. Nie przeszkadzają one w ogóle w tańcu ani też w chodzeniu. Istotną i dość charakterystyczną częścią tego zapięcia jest tak zwany hokej. Jest on ruchomym elementem umieszczonym na zawiasku, łączącym sztyft z kolczykiem. Zapięcie angielskie charakteryzuje się ekskluzywnym wyglądem. Tego typu kolczyki ślubne, posiadają mechaniczny zatrzask, który zabezpiecza kolczyk przed wypadnięciem z ucha.

            Innym rodzajem kolczyków ślubnych są te, z zapięciem na sztyftach. Tego typu zapięcie ma zastosowanie przy bardzo małych i delikatnych kolczykach ślubnych. W ostatnim czasie popularną formą zapięcia jest sztyft na śrubce, w którym na sztyfcie stosuje się specjalne nacięcie utrudniające zsunięcie się zatyczki. Ten sposób zapobiega zgubieniu kolczyków ślubnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *