Trenbolon: podstawowe informacje

Trenbolon to obecnie jeden z najpopularniejszych a zarazem najbardziej efektywnych sterydów anabolicznych, jakie są dostępne na rynku. Ze względu na swoją zaawansowaną formułę chemiczną a także świetne, wieloaspektowe działanie bywa nazywany „anabolikiem nowej generacji”. Badania dowodzą, że działanie anaboliczne popularnego trenu(zwyczajowa nazwa trenbolonu) jest nawet kilkakrotnie silniejsze, niż ma to miejsce w przypadku takich anabolików, jak na przykład testosteron lub testoviron. Z kolei od popularnego metanabolu trenbolon odróżnia się tym, że jego anaboliczne właściwości nie polegają na zwiększeniu retencji wody w komórkach mięśniowych. Trenbolon wpływa na wzrost IGF-1, przez co znacząco poprawia syntezę białek w mięśniach. Z jednej strony powoduje to, że efekty stosowania trenu są trwałe i nie kończą się ani nie słabną w momencie zakończenia cyklu, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych sterydów. Z drugiej zaś strony, należy do nielicznych anabolików, które powodują przyrost suchej, beztłuszczowej masy mięśniowej. Oprócz tego, tren wyraźnie poprawia również twardość oraz definicję mięśni, zwiększa siłę a także wspomaga procesy spalania tłuszczu. Dzięki tym właściwościom trenbolon jest standardowo stosowany przez wysoce zaawansowanych kulturystów zarówno w fazie anabolicznej, jak i w trakcie przygotowań do zawodów sylwetkowych.

Najważniejsze zalety trenbolonu

– Przyrost suchej masy mięśniowej oraz wyraźny efekt „pompy”

– Poprawa definicji i twardości mięśni

– Przyrost siły

Co jeszcze warto wiedzieć o stosowaniu trenbolonu?

Trenbolon występuje na rynku w kilku różnych wersjach. Najczęściej spotykane spośród nich to hexa oraz acetat. Działanie anaboliczne trenu może być uzależnione zarówno od wersji, w jakiej występuje, jak i od stężenia.

Niezależnie jednak od tego, czy mamy do czynienia z trenbolonem w wersji hexa czy acetat, ten jest sterydem o silnym działaniu androgennym, przez blokuje układ hormonalny. W fazie odstawiania konieczne jest więc uwzględnienie PCT. Długość cyklu powinna wynosić od 4 do 8 tygodni. Co prawda, wśród wysoce zaawansowanych zawodników zdarzają się odstępstwa od reguły, jednak w żadnym wypadku nie należy się tym sugerować.

Wpływ na wątrobę

Trenbolon jest silnie hepatotoksyczny, dlatego przez cały okres trwania cyklu a także kilka tygodni po jego zakończeniu należy stosować efektywną osłonę wątroby, najlepiej w postaci preparatów mających status leków, a nie jedynie suplementów diety. Warto również przynajmniej raz na dwa tygodnie wykonać morfologię z oznaczeniem prób wątrobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *