Venice Garnki – firmowy włoski produkt – cena, opinie

Zdrowy tryb życia to jedna z najbardziej racjonalnych form, jakie mogła przybrać moda. Społeczeństwo przykłada coraz większą uwagę do uprawiania różnych form aktywności, a także do tego co jedzą i w jaki sposób jest to przygotowywane. Garnki Venice to akcesoria kuchenne, które każdego dnia zdobywają coraz to większą popularność wśród społeczeństwa i cieszą się jego sympatią. Marka Venice wychodzi na przeciw oczekiwaniom konsumentów i to właśnie to, bez cienia wątpliwości składa się na jej niebywałych rozmiarów sukces. Garnki i naczynia Venice to akcesoria kuchenne, które łączą w sobie cechy praktyczne, składające się na ich wytrzymałość, trwałość i użyteczność, wraz z kwestiami czysto estetycznymi. Ponadto najnowsze badania dowodzą, że to w czym przygotowujemy potrawy ma fundamentalny wpływ na to ile wartości odżywczych, witamin i minerałów zachowują w sobie produkty, które poddajemy obróbce termicznej, a także na to jaki jest ich smak. Technologia zastosowana w naczyniach marki Venice z założenia ma za zadanie zatrzymywać jak najwięcej pozytywnych walorów zawartych w surowcach i wpływać na intensywność smaku warzyw i mięs. O szczegóły dotyczące fenomenu firmy zapytaliśmy panią Magdalenę Jaworską, która jest reprezentantką marki Venice w Polsce.

Minimalizm zaklęty w akcesoriach kuchennych, czyli na czym polega sekret garnków Venice?

Zapytaliśmy panią Magdalenę Jaworską, która reprezentuje interesy firmy Venice na terenie naszego kraju o to, co składa się na wyróżnienie naczyń tej marki spośród propozycji innych producentów.

„Kiedy słyszymy, że coś jest solidne, rzadko kojarzymy to jednocześnie z czymś ładnym, a już na pewno nie z czymś co jest eleganckie. Właściwie można pokusić się o myśl, że połączenie słów „porządne”, „trwałe” czy też „mocne” nijak wygląda w zestawieniu z słowami takimi jak „ładne”, „piękne” czy „ozdobne”. Brzmi to wręcz jak pewna forma abstrakcji. Garnki Venice to kontra postawiona przeciwko takiemu przekonaniu. Garnki Venice to naczynia, do których produkcji użyto jednego z najbardziej twardych i mocnych metali, których używa się do wytwarzania akcesoriów kuchennych. Mam tutaj na myśli stal szlachetną, która stanowi materiał całkowicie odporny na różnego typu zadrapania, zarysowania, wgniecenia, odpryski czy inne uszkodzenia natury mechanicznej. Garnki Venice współpracują zarówno z kuchenkami gazowymi, jak i elektrycznymi i indykcyjnymi, a także ze szklanymi i halogenowymi palnikami. Dlatego też doskonale sprawdzą się w każdej kuchni. Mogą one stanowić zarówno element wyposażenia powierzchni kuchennej w prywatnym domu, jak i w w barze gastronomicznym czy też w restauracji. Ponadto producent dołożył wszelkich starań aby garnki Venice oparte było o estetyczny projekt. Z tego też względu garnki Venice mogą same w sobie stanowić element dekoracyjnego wystroju każdej przestrzeni kuchennej. Ich kształty, a także dostępna paleta barw to hołd złożony dla modnego w dzisiejszych czasach minimalizmu.” – komentuje pani Magdalena Jaworska.

Zdrowe gotowanie, a garnki Venice. Czy to w czym przygotowujemy potrawy ma naprawdę aż tak kluczowe znaczenie dla ich smaku i jakości?

„W istocie jest tak, że garnki Venice stanowią odpowiedź na udoskonalenie mody opartej o zdrowy tryb życia. Jest tak poprzez wzgląd na to, że podczas gotowania surowców spożywczych, ucieka z nich znaczna część cennych wartości odżywczych, a także witamin oraz minerałów, które są w nich zawarte. Jest to wynik tradycyjnego gotowania warzyw i mięs w wodzie. Niektóre modele garnków Venice zostały wyposażone w dno akutermiczne o grubości dziewięciu pojedynczych warstw. Takie rozwiązanie służy temu, aby dno akutermiczne kumulowało ciepło, a następnie rozprowadzało je po wewnętrznej części naczynia, tak aby gotowane w nim produkty ulegały obróbce termicznej w sposób równomierny. Dzięki temu zaoszczędzamy czas i energię, ponieważ gotowanie trwa znacznie której niż w swojej klasycznej odsłonie, a także eliminujemy potrzebę używania nadprogramowych ilości tłuszczu czy też oleju. W konsekwencji otrzymujemy zdrowe danie, które jest przyjazne zgrabnej figurze.” – wypowiada się Magdalena Jaworska.

W dalszej części swojej wypowiedzi, pani Magdalena Jaworska zaznacza, że marka stara się także promować sposób gotowania za pomocą pary wodnej. Jest to bardzo korzystna dla zdrowia i nienagannej sylwetki alternatywa dla klasycznych form przygotowywania potrwa. Ponadto w wypowiedz pani Jaworskiej odnajdujemy także odniesienie do kwestii smażenia:

„Smażenie produktów spożywczych wcale nie musi być tak niezdrowe jak było to dotychczas. Z pomocą patelni zaprojektowanej przez specjalistów zatrudnionych w firmie Venice, można poddawać surowce procesowi smażenia bez potrzeby podlewania ich tłuszczem. Specjalna technologia patelni sprawia, że tłuszcz wytapia się bezpośrednio z poddawanych obróbce termicznej surowców. Jest to ukłon w kierunku osób, które pragną żyć tak aby być fit oraz nie dostarczać swojemu organizmowi niepotrzebnych ilości tłuszczu.” – relacjonuje nasza rozmówczyni.

W ofercie firmy Venice odnajdujemy także produkt, w którym została zainstalowana zupełnie innowacyjna technologia. Mianowicie jest to patelnia z funkcją rozmrażania no-frost. Uważamy, że to kompletna rewolucja na rynku proponującym akcesoria kulinarne. Dzięki niej nie trzeba już pamiętać o rozmrażaniu produktów na kilka godzin przez ich gotowaniem czy smażeniem. To prawdziwa oszczędność czasu zaklęta w pięknym projekcie patelni.

Gdzie można zakupić garnki Venice i jak wygląda gwarancja ich jakości?

„Garnki Venice można kupić jednie w trakcie specjalnie organizowanych pokazów, na których są one prezentowane. W czasie ich trwania istnieje także możliwość bezpośredniego sprawdzenia użyteczności produktów naszej marki. Cena kompletu garnków jest uzależniona od ich ilości, jednak zakup jednego z nich łączy się z wydaniem kwoty rzędu siedmiu tysięcy złotych. Warto jednak zwrócić uwagę, że to klasyczny przykład tego, że cena idzie ręka w rękę z najwyższą jakością.” – informuje pani Magdalena Jaworska.

Nasza rozmówczyni dodaje także, że w Internecie można znaleźć wiele ofert sprzedaży garnków, które swoim wyglądem przypominają projekty Venice. Są to jednak złej jakości podróbki, których kupno może wiązać się jedynie z rozczarowaniem kupującego. Ponadto, producent garnków Venice daje konsumentom aż dwadzieścia lat gwarancji na ich pozbawione zarzutów funkcjonowanie. W przypadku zakupu podróbek, taka gwarancja nie istnieje, dlatego też nie warto próbować poczynić tego typu oszczędności.

Czytaj więcej: Garnki Venice – przepis na zdrowe gotowanie! – Zobacz opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *