Jak wybrać ochraniacze na rolki?

Praktycznie każdy sport wiąże się z prawdopodobieństwem wystąpienia urazów bądź kontuzji. Dlatego też warto jest odpowiednio zadbać o swoje zdrowie, nawet jeśli uprawiany przez nas sport jest czysto rekreacyjny i na pozór nie wiąże się z możliwością wypadku czy kolizji. Jednym ze sposobów na znaczne ograniczenie niebezpieczeństwa podczas jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolce czy rowerze jest używanie ochraniaczy.

Jak wybrać najlepsze ochraniacze?

Ochraniacze powinny być dopasowane przede wszystkim do rodzaju sportu, a także intensywności jego uprawiania. Inne są bowiem ochraniacze do jazdy czysto rekreacyjnej, a inne do jazdy wyczynowej. Nieco inaczej prezentują się również ochraniacze na rolki, a inaczej do innych sportów – wynika to ze specyfiki ruchu sportowca oraz zapotrzebowania na ochronę poszczególnych części ciała.

Podstawowy zestaw ochraniaczy obejmuje:

  • ochraniacze na nadgarstki,
  • ochraniacze na łokcie,
  • ochraniacze na kolana.

Wszystkie te akcesoria powinny być tak dopasowane do wzrostu i wymiarów osoby użytkującej, aby nie przeszkadzały w uprawianiu sportu oraz były wygodne i komfortowe. Ochraniacze można zakupić zarówno jako zestaw albo skompletować poszczególne jego elementy osobno. Do wymienionych wcześniej elementów warto również dokupić kask ochronny na głowę, który chroni czaszkę przed urazami i niebezpiecznymi stłuczeniami.

Ochraniacze na rolki powinny mieć miękkie i gąbkowe wypełnienie pod miseczką (wykonaną zazwyczaj z wytrzymałego materiału sztucznego) oraz takie zapięcia, które w pełni oplatają daną część ciała. Nie powinny się one przesuwać, ale dawać pełną swobodę ruchu. Tylko tak dopasowane ochraniacze gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas jazdy.

Ochraniacze na rolki i rower dla dzieci

Bardzo ważne jest zapewnienie dzieciom bezpiecznej jazdy. Dużym wyzwaniem dla większości rodziców jest samo przekonanie dzieci do korzystania z ochraniaczy – wpływa na to wiele czynników, często niechęć dzieci związana jest z niepochlebnymi komentarzami rówieśników czy przekonaniem, że noszenie ochraniaczy jest dla osób, które nie radzą sobie w danym sporcie. Warto więc przekonać dzieci, że ochraniacze służą wyłącznie zapewnieniu optymalnego bezpieczeństwa i są bardziej pomocne niż przeszkadzające podczas jazdy.

Aby dopasować ochraniacze do dziecka warto jest pozwolić mu na przymierzenie kilku modeli dostępnych w sklepie i następnie porównanie komfortu i wygody ich użytkowania. Raczej odchodzi się od kupowania gotowych zestawów, których nie można przymierzyć – odpowiednie dopasowanie ochraniaczy to prawdziwy klucz do sukcesu i gwarancja, że dziecko chętnie będzie z nich korzystało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *