Implanty zębowe we Wrocławiu dla wymagających!

Nie bez powodu mówi się, że uśmiech jest największą ozdobą każdego człowieka. Piękne i zdrowe zęby dodają pewności siebie, a także pozwalają czuć się dobrze i komfortowo każdego dnia. Co jednak w przypadku, kiedy stan Twojego uzębienia odbiega nieco od ideału?  Nie musisz się martwić! Niezależnie od tego skąd pochodzisz i czym się zajmujesz, dzięki obecnemu postępowi medycyny, możesz od ręki sprawić sobie implanty zębowe we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz innych dużych polskich miastach. Dowiedz się więcej na ten temat! 

Czym są implanty zębowe? 

Realizowane w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu implanty zębowe są elementami chirurgicznymi, a konkretniej ciałami obcymi osadzanymi w jamie ustnej pacjenta, które wypełniają miejsca ubytków w naturalnym uzębieniu. 

Implanty zębowe łączą się z kością szczęki lub czaszki w celu podparcia protezy dentystycznej, takiej jak korona, mostek, czy proteza lub działają jako kotwica ortodontyczna. 

Ile trwa wszczepienie implantów zębowych?

U każdego pacjenta proces implantacji będzie przebiegał inaczej, a czas trwania zabiegu będzie inny. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz wyboru najodpowiedniejszej metody.

Jeśli mamy do czynienia z przypadkiem umieszczenia pojedynczego implantu na miejsce usuniętego zęba, cały zabieg odbywa się natychmiastowo, podczas jednej wizyty. W przypadku, gdy konieczne są dodatkowe zabiegi przedimplantacyjne, na przykład regeneracja czy odbudowa tkanek, wtedy lekarz stworzy dla nas specjalistyczny plan leczenia i rozpisze poszczególne zabiegi na kilka osobnych wizyt.

Czy zabieg wszczepienia implantów zębowych jest bolesny? 

Wszczepienie implantu zęba może być stresujące i budzić obawy. Warto jednak mieć na uwadze, że cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, tak więc jest całkowicie bezbolesny. 

Raz prawidłowo umieszczony implant zębowy będzie służył pacjentowi i spełniał swoją funkcję przez długie lata. Mimo wszystko, nowy implant zębowy to ciało obce w jamie ustnej, także należy mieć na uwadze, że bezpośrednio po zabiegu może pojawić się uczucie dyskomfortu, które jednak z każdym kolejnym dniem zacznie ustępować.

Dlaczego implanty zębowe we Wrocławiu? 

We Wrocławiu znajduje się wyspecjalizowana klinika chirurgii twarzy, której główną specjalizacją są właśnie implanty zębowe. Specjaliści z Wrocławia posiadają fachową wiedzę w zakresie systemów implantologicznych i korzystają z komponentów znanych producentów z różnych pułapów cenowych. 

Jeśli marzysz o pięknym, pełnym uzębieniu, jednak obawiasz się, że koszt implantów zębowych we Wrocławiu może być dla Ciebie zbyt wysoki – bądź spokojny. Implanty zębów mogą być realizowane zarówno w opcji economy jak i premium. Pełna oferta proponowana jest pacjentowi na pierwszym spotkaniu, na którym indywidualnie wybiera się najlepsze rozwiązanie dla istniejącego problemu. 

Dla specjalistów w zakresie implantów zębowych we Wrocławiu profesjonalizm oraz dobro i  komfort pacjenta są najważniejsze. Jeśli zastanawiasz się nad wszczepieniem implantów zębowych, jednak wciąż masz pytania w tym temacie, śmiało skontaktuj się z lekarzami z chirurgiatwarzy.pl. Chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *