Lukrecja: Unikalny korzeń z niesamowitymi korzyściami zdrowotnymi

Wszyscy, którzy lubią słodycze, nie mogą się oprzeć pysznym kawałkom czarnej lukrecji. Jednak może być niespodzianką, że lukrecja może być czymś więcej niż słodką ucztą, może być bardzo korzystna dla organizmu. Podobnie jak istnieją korzyści zdrowotne, które pochodzą z konsumpcji imbiru, istnieje wiele obszarów ciała, które mogą być wspomagane przez odrobinę lukrecji. Przez setki lat korzeń ekstraktu z rośliny lukrecji, z której pochodzi przyprawa, był stosowany w tradycyjnej medycynie i nadal jest używany do wielu zastosowań medycznych.

Trudno uwierzyć, jak wiele pozytywnych skutków dla zdrowia może mieć lukrecja – od walki ze zgagą, przez zwalczanie wyprysków, przez pomoc w trawieniu, po zwalczanie pewnych rodzajów raka!

Do Lukrecji, czy nie do Lukrecji, to jest pytanie

Przez setki lat korzeń lukrecji był używany do celów leczniczych. Może być spożywany, jako cukierki lukrecji, herbata korzenna z lukrecji lub zmieszana z wodą w postaci proszku. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości lukrecji może mieć negatywne skutki uboczne, takie jak potencjalnie prowadzące do problemów z sercem lub ciśnieniem krwi.

Korzyści zdrowotne wynikające z czarnej lukrecji

  • Lukrecja wspomaga żołądek, który jest tylko jedną z wielu części ciała, które korzystają na spożywaniu korzenia lukrecji. Może być stosowana w leczeniu „wrzodów żołądka i ciągłego zapalenia żołądka (przewlekłe zapalenie żołądka).
  • Lukrecja pomaga skórze. Osoby cierpiące na poważne problemy ze skórą mogą porozmawiać z lekarzem na temat włączenia większej ilości lukrecji do swojej diety. Żele do stosowania miejscowego, w tym lukrecja, są zalecane w leczeniu egzemy. Lukrecja jest często stosowana, jako skuteczna terapia dermatologiczna ze względu na jej właściwości antybakteryjne.
  • Lukrecja pomaga włosom. Wiele osób zaleca również stosowanie lukrecji w celu poprawy zdrowia włosów i zwalczania łysiny. Korzeń lukrecji może być niezbędny w zapobieganiu wypadaniu włosów. Korzeń lukrecji ma właściwości łagodzące, a to może pomóc w otworzeniu porów skóry głowy. Może to również pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i podrażnienie skóry głowy, które mogą być przyczyną utraty włosów. Sugerowane jest utworzenie pasty z korzenia lukrecji, mleka i szafranu i użycie jej na skórze głowy przez noc.
  • Lukrecja pomaga nerkom. Dla osób cierpiących na problemy z nerkami, lukrecja w rzeczywistości nie jest zalecana, ponieważ może to mieć negatywny wpływ. Jednak dla reszty może to być korzystne. Herbata z lukrecji jest dobra do pomocy w produkcji estrogenów w organizmie, co może być korzystne dla zdrowia nerek. Najważniejszą rzeczą dla tych, którzy chcą poprawić swoje zdrowie nerek, jest skonsultowanie się z lekarzem na temat potencjalnych korzyści z lukrecji.
  • Lukrecja pomaga w chorobach gardła i jamy ustnej. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, lukrecja może być stosowana do zwalczania infekcji i ran w jamie ustnej i gardle. Można płukać roztwór korzenia lukrecji i oczyszczonej wody, aby złagodzić ból związany z bólem gardła i jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *