Czy impotencję można wyleczyć ?

Przeważnie w młodym wieku nie występują żadne problemy z erekcją. Nie jest to reguła bez wyjątków, jednak przeważnie dopiero panowie, którzy skończyli 40 lat mają ten problem. Jak sobie z nim radzić? Czy leczenie impotencji jest skuteczne czy zawodzi? Jakie znaczenie w terapii mają tabletki na potencję?

Ogólnodostępne tabletki na erekcję

Obecnie w wielu aptekach, ale również w drogeriach i innego rodzaju sklepach, można dostać bez trudu tabletki na potencję. Nie jest potrzebna żadna recepta, aby je zakupić. Czy jednak tego rodzaju tabletki na erekcję są skuteczne? Oczywiście, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Różnorodność ogólnodostępnych tabletek jest dość duża, a przyczyn zaburzenia erekcji wiele. Niektóre tabletki rzeczywiście posiadają składniki, które zwiększają na przykład poziom hormonów męskich w organizmie. Jeśli powodem impotencji jest obniżenie poziomu androgenów, tego typu tabletki na erekcję mogą pomóc. Jeśli jednak przyczyny jest inna, nie pomogą prawdopodobnie wcale.

Warto też zwrócić uwagę na tabletki na potencję będące suplementami diety. Czy one mogą w jakiś sposób pomóc? Generalnie, wydaje się, że mają one pewien wpływ na potencję. Niemniej jednak, zażywanie samych suplementów bez konsultacji z lekarzem i niekorzystanie z innej terapii rzadko kiedy przynosi oczekiwane rezultaty.

Przezwyciężenie wstydu

Niewątpliwie, popularność dostępnych bez recepty tabletek na potencję bierze się m. in. z tego, że mężczyźni obawiają się wizyty u lekarza. Nie chcą mu opowiadać o problemie, który jest dla nich wstydliwy. Wolą więc iść do apteki i kupić tabletki.

Warto jednak przezwyciężyć lęk i skonsultować się z lekarzem. Przede wszystkim, bez badań lekarskich nie sposób poznać źródło problemu. Jeśli natomiast nie zna się przyczyny, trudno zwalczyć objawy.

Co powoduje impotencję?

Do problemów z erekcją przyczynić może się wiele czynników. Warto zauważyć, że tymczasową impotencję mogą wywołać na przykład niektóre leki. Ponadto, osłabiona potencja występuje również u palaczy. W takich wypadkach wystarczy odstawić to, co wywołuje problem, aby po krótkim czasie wszystko było w porządku.

Jeśli jednak po odstawieniu leków lub po rzuceniu nałogu problem nie zostaje rozwiązany, prawdopodobnie jego przyczyną jest coś innego. Może to być na przykład zaburzenie pracy układu hormonalnego. Konkretnie chodzi o niedostatek androgenów, czyli tak zwanych hormonów męskich. Niemniej jednak, osłabiona potencja może być również konsekwencją chorób układu krwionośnego lub też zwyczajnego jego osłabienia. Nie można również zapominać o stresie i innych problemach natury psychicznej, które również mogą mieć wpływ na potencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *