Jak wybrać lokówkę do włosów?

Piękne, długie włosy z falującymi lokami to od kilku sezonów jedna z najmodniejszych fryzur, wybierana zarówno przez gwiazdy i celebrytki, jak również przez nastolatki i poważne bizneswomen. Żeby osiągnąć efekt niczym z czerwonego dywanu potrzebujemy dobrej lokówki do włosów. Tylko jak ją wybrać, skoro na sklepowych półkach dostępnych jest aż tyle różnych modeli?

Na co zwrócić uwagę wybierając lokówkę?

Pamiętaj, że w zależności od tego, jaki model wybierzesz, uzyskasz inny efekt stylizacyjny – drobne loczki, delikatne fale czy jedynie mocniej podkreślony skręt włosa. W sprzedaży dostępne są lokówki z wymiennymi nasadkami do modelowania włosów, dzięki którym każdego dnia możesz się cieszyć inną fryzjerską stylizacją. Jeśli jesteś osobą ceniącą wygodę, wybierz lokówkę automatyczną, która sama nawija pasma włosów na rozgrzany wałek tworząc doskonałe loki o równomiernym skręcie.

Właściwości dobrej lokówki

  • Regulacja temperatury. Dobrej jakości lokówka powinna posiadać wielostopniową regulację temperatury. Jest to niezmiernie ważne ze względu na bezpieczeństwo i ochronę włosów przed zniszczeniem. Regulacja temperatury pozwala dostosować ją do stanu i potrzeb Twoich włosów. Do cienkich, delikatnych włosów wystarczy rozgrzanie urządzenia do około 150 stopni, natomiast grubsze, mocne włosy potrzebują temperatury nieco wyższej.
  • Wyświetlacz. Wyświetlacz umożliwia odczytanie wybranego trybu oraz temperatury, do której nagrzał się sprzęt. Pomaga to uniknąć pomyłek, które mogłyby zniszczyć Twoją fryzurę.
  • Średnica lokówki. Od średnicy zależy rodzaj loków, jakie uzyskasz. Urządzenia do 2 cm wytworzą loki drobne, cienkie, natomiast urządzenia o średnicy powyżej 3 cm – grube fale.
  • Jonizacja. Lokówki z funkcją jonizacji wygładzają strukturę włosów nadając im niesamowitego blasku. Dodatkowo dzięki jonizacji włosy nie elektryzują się, co jest niezmiernie istotne, szczególnie zimą.
  • Ergonomiczna rączka. Pokryta antypoślizgową powłoką oraz wykonana z materiału, który się nie nagrzewa to dodatkowa cecha doskonałej lokówki. Takie urządzenie jest bardziej bezpieczne, gdyż nie wypadnie Ci z ręki, a także nie poparzy dłoni.
  • Obrotowy kabel. Jak wiadomo, skręcony kabel przy suszarce, lokówce czy prostownicy to nic przyjemnego. Plącze się i jest niewygodny w użyciu. Dlatego też dobre modele lokówek wyposażone są w obrotowy kabel, który jest wygodny i nie wymaga ciągłego rozplątywania.
  • Etui. Dzięki dołączonemu do lokówki etui, w prosty sposób możesz zapakować ją i przenieść w dowolne miejsce. Dodatkowo etui zabezpiecza lokówkę przed zarysowaniem i innymi mechanicznymi uszkodzeniami. Idealnie, jeśli jest termoizolacyjne – wtedy możesz traktować je jako podkładkę, na którą odłożysz już po użyciu nagrzaną lokówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *