Chcesz mieć szczupłą i wysportowaną sylwetkę? Wybierz body art i ciesz się swoim ciałem!

Każda osoba marzy o tym by mieć zgrabne i wysportowane ciało, dlatego sięgamy po różnego rodzaju diety i korzystamy z przeróżnych zajęć sportowych. Osiągnięcie szczupłej sylwetki wymaga dużego zaangażowania i wielu wyrzeczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie zbilansowanej diety i wybranie właściwego wysiłku fizycznego dla siebie.

Współcześnie kluby fitness i siłownie oferują rozmaite zajęcia treningowe. Istnieje również możliwość skorzystania z własnego trenera personalnego, który odpowiednio dobiera ćwiczenia i dobrze motywuje. Zanim wybierzemy się do klubu fitness lub siłowni musimy pomyśleć nad czym nam najbardziej zależy. Jakie mięśnie chcemy wzmocnić? Czy marzy nam się utrata kilku kilogramów, czy raczej chcemy wyćwiczyć jedną partię mięśni?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z treningów, które wzmacniają wszystkie mięśnie oraz pozwalają skutecznie schudnąć i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dobrym sposobem jest wybranie dwóch lub trzech różnych zajęć treningowych i korzystanie z nich na zmianę.

Siłownia i klub fitness – oferta

Doskonałą opcją jest korzystanie z różnych planów treningowych. Wystarczy kupić karnet do wybranej siłowni i można brać udział w przeróżnych zajęciach. Przeważnie każdy klub fitness posiada w swojej ofercie usługi takie jak:

  •       dobrze wyposażona siłownia – sprzęt cardio, maszyny obwodowe, ciężary oraz maszyny i sprzęt do treningu funkcjonalnego
  •       zajęcia grupowe – aerobik, fitness, pilates, joga, trening obwodowy, trening funkcjonalny, bosu i wiele innych

Wiele klubów dodatkowo oferuje pierwszy darmowy trening, który pozwala zapoznać się z siłownią i trenerami, aby potem móc z łatwością się do nich zwrócić. Niektóre z siłowni dodatkowo posiadają możliwość skorzystania z sauny lub łaźni. Dużo osób twierdzi, że nie chodzi na siłownie, ponieważ nie ma komu zostawić dzieci pod opiekę, na czas treningu. Teraz taka wymówka jest bezsensowna, ponieważ kluby mają wydzielone kąciki dla dzieci i zawsze można zostawić swojego malucha pod opieką przedszkolanek.

Jakie zajęcia treningowe są najlepsze?

Wybór klubu fitness to pierwszy i najważniejszy krok do zgrabnego i wysportowanego ciała! Kolejnym jest decyzja o zajęciach i treningach, które będą nam odpowiadały. Bardzo dużą popularnością cieszą się zajęcia o nazwie body art. To zaawansowany program treningu wyczynowego, który jest oparty na holistycznych podstawach filozofii Yin i Yang. Więcej o treningu body art można dowiedzieć się na Niku.

Trening body art to doskonałe połączenie wysiłku o wysokiej intensywności wraz z ćwiczeniami wzmacniającymi i pracą na powięzi. Tego typu zajęcia poprawiają wydolność i podnoszą wytrzymałość osoby trenującej. Zajęcia body art nieco przypominają trening  funkcjonalny, ale przynoszą lepsze i szybsze efekty.

Body art to rodzaj treningu funkcjonalnego, występującego w formie fitness z nurtu Body and Mind. Został stworzony i opracowany przez Roberta Steinbachera, czyli najpopularniejszego prezentera fitness na scenie międzynarodowej. Pozwala szybko schudnąć, wzmocnić mięśnie, ujędrnić skórę i poprawić koncentrację oraz stabilizację. Body art to precyzyjna metoda treningu, która działa pozytywnie na ciało oraz umysł. Wybierana jest zarówno przez kobiety i mężczyzn, który chcą zgubić kilka kilogramów i poczuć się lepiej we własnej skórze. Trening jest bardzo urozmaicony i ciekawy, dlatego zajęcia są przyjemne i szybko mijają. Dzięki temu każdy chce powrócić na kolejny trening i nie musi martwić się o rutynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *