Przeziębienie u dziecka – czym leczyć?

Okres jesienny to czas, kiedy o przeziębienie nie trudno. Na różnego rodzaju infekcje wirusowe narażone są szczególnie przedszkolaki i dzieci chodzące do żłobka. Z niegroźnym przeziębieniem możemy walczyć przy pomocy nieinwazyjnych środków. Dowiedz się, jakich.

Kiedy przychodzi nagła zmiana pogody z letniej na jesienną oraz zaczyna się nowy rok w przedszkolu i szkole, przychodzą także przeziębienia. Mokra i chłodna jesień sprzyja rozwijaniu się infekcji odpowiedzialnych za przeziębienie. Jak najlepiej zwalczać przeziębienie u dziecka?

Niegroźne przeziębienie u dzieci – które leki warto mieć w domu?

Typowe dolegliwości podczas przeziębienia u dzieci to: podwyższona temperatura, katar, kaszel, złe samopoczucie, brak apetytu i problemy ze snem. Przy delikatnych objawach przeziębienia u dziecka każdy rodzic może podać maluchowi sprawdzony apteczny lek bez recepty, który odpowiednio wcześnie zaaplikowany pomoże w przezwyciężeniu objawów przeziębienia oraz zminimalizuje ryzyko rozwoju poważniejszej choroby.

Z tego powodu warto mieć w domowej apteczce delikatne, ale skuteczne leki i suplementy diety dla dzieci, które będą pierwsza pomocą przy objawach niegroźnego przeziębienia. Z pewnością przyda się syrop na kaszel u dzieci ułatwiający odkrztuszanie, prebiotyki w kropelkach, krople do nosa rozrzedzające wydzielinę, spray do gardła, leki osłonowe żołądka i jelit, czopki glicerynowe na zaparcia, środki uzupełniające elektrolity po przebytej biegunce lub wymiotach, żel na ząbkowanie, witaminę D w kropelkach, tabletki na chorobę lokomocyjną, węgiel na dolegliwości żołądkowe, żel rozgrzewający dla niemowląt na przeziębienie, aspirator do noska oraz wapno do rozpuszczania. W przypadku innych dolegliwości trzeba się zaopatrzyć także w środek na pleśniawki, środki przeciwbólowe dla niemowląt czy leki antyalergiczne.

Przeziębienie u dzieci. Leki w czopkach, kroplach, syropie czy tabletkach?

W zależności od wieku leki na przeziębienie u dziecka podaje się w formie czopków, tabletek, a także syropu. W przeziębieniu u niemowląt, które jeszcze nie jedzą z łyżeczka można zastosować przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe czopki o zawartości składnika czynnego dopasowanej do wieku i wagi dziecka. Starsze maluchy z pewnością bez problemu dadzą sobie podać syropy na przeziębienie smakowe. Starsze dzieci bez problemu połkną już tabletkę na przeziębienie.

Przy zakupie leków i suplementów diety zawsze warto skonsultować się z lekarzem i zapytać o przeciwskazania w stosowaniu konkretnego preparatu. Apteczne środki i leki na przeziębienie dla dzieci i niemowląt znajdziesz w każdej aptece. Podstawowe witaminy czy środki przeciwgorączkowe możesz zakupić już wcześniej, aby być przygotowanym na jesienne czy zimowe przeziębienia dziecka. Większość tych preparatów znajdziesz w aptece internetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *