Wybieramy dobrą suszarkę do włosów

Chociaż mogłoby wydawać się, że suszarka to proste urządzenie o nieskomplikowanym przeznaczeniu, czyli nadające się jedynie do suszenia włosów, to jednak okazuje się, że jest inaczej. Suszarki w dzisiejszych czasach posiadają tak wiele opcji, że są w stanie zaoferować kompleksową pielęgnację włosów wraz z ich stylizacją czy modelowaniem. Chociaż na rynku zasadniczo możemy wyróżnić trzy typy suszarek, czyli domowe, profesjonalne i turystyczne, to i tak w przypadku każdego z tych rodzajów należy znać się nieco w temacie, aby móc dobrze wybrać odpowiedni model. W tym artykule wybieramy dobrą suszarkę do włosów, jeśli chcesz więc dowiedzieć się więcej w tym temacie, to koniecznie zapoznaj się z jego dalszą częścią.

Różnice w suszarkach

Jeśli chodzi o różnice w suszarkach, to zasadniczo te profesjonalne są przewidziane do salonów fryzjerskich. Różnią się przede wszystkim wytrzymalszymi silnikami, są nieco większe, a mimo to lekkie i mają dłuższy przewód. Istnieje tutaj także rozbudowana opcja zmiany nakładek i końcówek.
Jednak wiele suszarek dla konsumentów posiada niejednokrotnie te same, a nawet i dodatkowe funkcje, co suszarki profesjonalne, dlatego też niekoniecznie trzeba decydować się na produkty przeznaczone dla salonów fryzjerskich.
Ostatnim rodzajem są suszarki turystyczne, które to jako produkty kompaktowe i poręczne mają przede wszystkim łatwo dać się przenieść i dobrze wysuszyć włosy.

Najważniejsze parametry suszarek

Kiedy już wybieramy dobrą suszarkę do włosów to nie można zapomnieć o tym, jakimi parametrami należy kierować się podczas wyboru. Przede wszystkim chodzi tutaj o:

  • moc, która może wahać się od 1000 do nawet 2300 W, od niej zależy szybkość suszenia, im gęstsze i dłuższe posiadamy włosy, tym moc powinna być większa,
  • siła nawiewu, zasadniczo mamy do wyboru suszarki z 2 stopniową regulacją, aczkolwiek istnieją także modele posiadające 3 lub 4 opcje regulacji siły nawiewu,
  • regulacja temperatury, nie znajdziemy jej w każdej suszarce, regulator taki działa w zakresie od 2 do 4 stopni różnicy i razem z przełącznikiem siły nadmuchu pozwala na doskonałą kontrolę suszenia włosów,
  • nawiew zimnego powietrza – przycisk ten uwalnia strumień chłodnego powietrza, który okazuje się bardzo przydatny, bowiem świetnie utrwala wymodelowaną wcześniej fryzurę.

Niełatwo zatem jest wybrać dobrą suszarkę. Warto także pamiętać, że niekoniecznie najdroższe modele będą najlepsze, aczkolwiek raz poczyniona dobra inwestycja prawdopodobnie starczy nam na wiele lat, dlatego warto dokonać dobrego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *